Espais de treball

Inici / Qui som? / Espais de treball

ECAS està organitzada en quatre tipus d’espais de treball: comissions d’àmbit, comissions territorials, vocalies i grups de treball. Els tres primers espais són de caràcter permanent i estan formades per professionals de les entitats membres d’ECAS que treballen en l’àmbit o el territori en qüestió (vegeu més informació sobre funcionament).

Comissió Permanent
  • Sonia Fuertes (Salut i Comunitat)
  • Amparo Porcel (Intress)
  • Rosa Balaguer (Casal dels Infants)
  • Xavi Puig (CEPS)
  • Marta Cid (Plataforma Educativa)
  • Elisenda Xifre (Suara)
  • Ferran Busquets (Arrels Fundació)
  • Sira Vilardell (Surt)

Comissions d’àmbit:

Famílies

p.-28_comissio-de-famílies

  • Loli Rodríguez (IDeA, coordinadora)
  • Albert Trepat (Salesians Sant Jordi)
  • Àngels Martínez
  • Anna Suñer (Resilis)
  • Enric Lupión (“in via”)
  • Esther Adrover (Gentis)
  • Esther Gil (IReS)
  • Eulàlia Gorga (CEPS)
  • Lita Alvarez (Quatre Vents)
  • Lourdes Òdena (REIR)
  • Mª José García (Casal dels Infants)
  • Marisa Olleta (Salesians Sant Jordi)
  • Nausica Castelló (ABD)
  • Patrícia Ortuño (“in via”)
  • Rosa Balaguer (Casal dels Infants)
  • Tirsit Montserrat (Maria Raventós)
Inserció sociolaboral
  • p.-28_comissió-dinserció-sociolaboralEsther Sancho (Femarec, coordinadora i comissió gestora)
  • Ana Nouguet (Oscobe)
  • Begoña Guasch (El Llindar)
  • Carles Martínez (Gentis, comissió gestora)
  • Cristina Santclemente (Àmbit de prevenció)
  • Daniel Sáez (Adsis, comissió gestora)
  • David Gallemí (Escola Pia)
  • Dessirée Garcia (Càritas)
  • Dolors Busquets (Adsis)
  • Elisabeth Hinojosa (Comtal, comissió gestora)
  • Elena López (Mansol)
  • Elena Sala (ABD)
  • Elisabeth Viles (Càritas)
  • Elisenda Mora (Àuria)
  • Ester Pérez (Alba)
  • Esther Adrover (Gentis)
  • Esther Roch (Marianao)
  • Ferran Rodríguez (Eveho)
  • Fran Viedma (Salesians Sant Jordi, comissió gestora)
  • Gemma Pujol (Femarec)
  • Glòria Antón (Iniciatives solidàries)
  • Idoia Oca (Gedi)
  • Inma Corral (Insercoop)
  • Ismael Camacho (Iniciatives solidàries)
  • Joan F. Jerez (Estel Tàpia)
  • Jose Alonso (Èxit, comissió gestora)
  • Jose Roldan (Casal dels Infants, comissió gestora)
  • Laura Arnal (JIS)
  • Laura Campo (Àmbit de prevenció)
  • Laura Cruz (Marianao)
  • Laura Roizarena (Els Tres Turons)
  • Marc Carbonell (Suara)
  • Maribel Flores (Gentis)
  • Marina Peyró (Germina)
  • Marta Galligó (Intress)
  • Marta Jori (ACIS)
  • Natàlia Anguera (Acció contra la Fam)
  • Nati Gordo (“in via”)
  • Neus Palos (acidH)
  • Núria Navarro (Salesians Sant Jordi)
  • Núria Salas (ABD)
  • Roser Viladrich (Mercè Fontanilles)
  • Sandra Tatay (Salut i Comunitat)
  • Sergi Pascual (Intermèdia)
  • Soledad Soto (Secretariat gitano)
  • Sònia Moragrega (Intermèdia, comissió gestora)
  • Violeta Pérez (Higiene Mentals Les Corts)
  • Xavier Villarejo (Ared, comissió gestora)
  • Xavier Orteu (Insercoop)
  • Yolanda Rey (Probens)
Migracions
  • p.-28_comissio-de-migracions_DEFMontserrat Feu (Atlàntida, coordinadora)
  • Aitana Sanz (Eicascantic)
  • Albert Parés (Noves Vies)
  • Alicia Ozores (Comtal)
  • Andreu Villalba (Suara)
  • Carme Méndez (Secretariat Gitano)
  • Elisabet Moreras (Servei Solidari)
  • Ester Rams (Servei Solidari)
  • Isabel López (La Salut Alta)
  • Ismael Clavero (ABD)
  • Jordina Mora (Intress)
  • Juanma Martín (Casal dels Infants)
  • Laura Guijarro (ACCEM)
  • Matilde Gómez (Salut i Família)
  • Raül Martínez (Cepaim)
  • Rosa Mari Martín (Akwaba)
  • Sergi Gabernet (Mercè Fontanilles)
  • Sílvia Durany (Vincle)
Penitenciari i execució penal
  • p.-28_comissio-dàmbit-penitenciariSònia Fuertes (Salut i Comunitat, coordinadora)
  • Anna Vega (Marianao)
  • Carlos Mallo (Gentis)
  • Carlos (Salut i Comunitat)
  • Ester Pérez (Alba)
  • Jordi Prat (FAS)
  • Laia Planagumà (Suara)
  • Mª Elena Alfaro (Ared)
  • Mariona Canongia (IReS)
  • Meritxell Vegué (Lligam)
  • Meritxell Campmajó (Intress)
  • Meritxell Collado (Mercè Fontanilles)
  • Mireia Ruiz (FAS)
  • Montse Zahonero (FAS)
  • Natxo Pardo (Apip-Acam)
  • Núria Iturbe (Intress)
  • Pilar Núñez (Intress)
  • Raquel Casanovas (Marianao)
  • Raquel Gil (Ared)
  • Sergi Fortià (Suara)
  • Xavi Loza (La Vinya)
VIH Sida i Exclusió Social
  • p.-28_comissió-VIH-sidaMijail Acosta (Acollida i Esperança, coordinador)
  • Alberto Capitán (Actua Vallès)
  • Aldana Menéndez (ABD)
  • Anna Carol (Acollida i Esperança)
  • Anna Rafel (Antisida de Lleida)
  • Araceli Otón (Creu Roja Tarragona)
  • Cora Mazo (Càritas Terrassa)
  • Esther Atigas (Actua Vallès)
  • Gemma Juventeny (Centre Terrades)
  • Joan Pasquina (Cal Salvador)
  • Jordi Autet (Mercè Fontanilles)
  • Josep M. Lluch (Acollida i Esperança)
  • Laia Pérez (Càritas Terrassa)
  • Llum Polo (Àmbit Prevenció)
  • Maribel Muñoz (Llar de Pau)
  • Paloma Aragüe (Centre Terrades)
  • Patricia Jiménez (Creu Roja Tarragona)
  • Roger Rius (Actua Vallés)
  • Sergi Blanco (Àmbit Prevenció)
  • Tina Moreno (Actua Vallès)
  • Xus Iglesias (Antisida de Lleida)

Comissions territorials:

Girona

20170509_134418

  • Diego Busciglio (CEPAIM, coordinador)
  • Albert Rosa (Astres)
  • Anna Nouguet (Oscobe)
  • Ferran López (Casal dels Infants)
  • Francesc X. Rodríguez (Vincle)
  • Jesús Mari Vergara (Salesians Sant Jordi)
  • Laura Martínez (Acollida i Esperança)
  • Sergi Pascual (IReS)
Tarragona

p.-28_comissió-tarragona-300x225

 

  • Joan Josep Izquierdo (En Xarxa, coordinador)
  • Albert Sas (Eina Activa)
  • Daniel Solà (Actua)
  • Jordi Moran (Intress)
  • Lluís F. Suarez (CEPS)
  • Maite Fortuny (Intermèdia)
  • Marina Claverias (quilòmetre Zero)
  • Marta Garcia (Salut i Comunitat)
  • Mercè Alamon (Casal Amic)
  • Raquel Barbier (Vincle)
  • Vivian Cano (Sinergia de Gestió)

Vocalies:

Vocalies

Els eixos d’interès estratègic de l’organització defineixen les vocalies a través de les quals s’estructura l’acció operativa de la Junta. Alguns dels eixos tenen caràcter permanent i d’altres responen a necessitats a més curt termini, per la qual cosa les vocalies no són fixes, sinó de naturalesa dinàmica i canviant. L’objectiu és dinamitzar l’actuació de la Junta en termes operatius i cobrir tots els àmbits en què les entitats associades requereixen d’una intervenció conjunta, liderada per la federació. Cada vocalia compta amb un vocal expert en el tema del qual s’ocupa i, en alguns casos, també amb algun altre membre de la Junta.

Vocalies actuals:

  • Vocalia d’acció comunitària | Vocal: Anna Tomàs (Els Tres Turons)
  • Vocalia de capacitació i formació de les entitats | Vocal: Xavier Puig (CEPS Projectes Socials)
  • Vocalia de governança | Vocal: Mijail Acosta (Acollida i Esperança)
  • Vocalia d’incidència pública | Vocal: Rosa Balaguer (Casal dels Infants)
  • Vocalia d’inserció sociolaboral | Vocal: Esther Sancho (Femarec)
  • Vocalia internacional i d’innovació social | Vocal: Marta Cid (Plataforma Educativa)

vocalia-internacionalitzacioMembres:

Irene Kopetz (Plataforma Educativa)
Montse Ros (Probens)
Marta Cid (Plataforma Educativa)
Natàlia Anguera (Acció contra la Fam)
Nerea Couselo (Insercoop)
Rita Grané (Punt de referència)

  • Vocalia de migracions | Vocals: Carme Méndez (Secretariat Gitano) i Raúl Martínez (Cepaim)
  • Vocalia de participació interna | Vocal: Domènec Domènech
  • Vocalia de pobresa | Vocal: Teresa Crespo (Associació Ventijol)

vocalia-pobresaMembres:

Carla Alsina (Surt)
Elena Sala (ABD)
Enric Lupión (“in via”)
Ferran Busquets (Arrels Fundació)
Jordi Foix (Els Tres Turons)
Marta Benítez (“in via”)
Mercè Darnell (Càritas Barcelona)
Núria Arnejo (Suara)
Paco Gea (Sant Joan de Déu)
Rosa Balaguer (Casal dels Infants)
Sira Vilardell (Surt)
Teresa Crespo (Ventijol)
Victoria Galvan (Suara)

  • Vocalia territorial | Vocal: Francesc Xavier Rodríguez (Vincle)

Grups de treball:

Renda Garantida de Ciutadania

p.-28_grup-RMI

  • Carme Gargallo (Càritas Diocesana de Barcelona)
  • Cristina Sanclemente (Fundació Àmbit Prevenció)
  • Eduard Rafel (Sant Joan de Déu, Serveis Socials)
  • Elena Magaña (Insercoop)
  • Elisabeth Hinojosa (Fundació Comtal)
  • Esther Fernández (Fundació Ared)
  • Esther Sancho (Femarec)
  • Fran Rojas (IReS)
  • Juan Manuel Martín (Casal dels infants)
  • Núria Argilaga (Femarec)
  • Ramon Noró (Arrels Fundació)
  • Rosa Balaguer (Casal dels infants)
  • Sergi Pascual (IReS)
  • Teresa Crespo (Ventijol)
  • Verónica Carrasco (Fundació Comtal)
  • Xavier Orteu (Insercoop)
  • Xavier Puig (Ceps Projectes Socials)
  • Xavier Villarejo (Ared)
Governança
  • Grup de Treball de GovernançaSonia Fuertes (Salut i Comunitat, coordinadora)
  • Amparo Porcel (Intress)
  • Elisenda Xifre (Suara)
  • Llorenç González (Iniciatives Solidàries)
  • Mijail Acosta (Acollida i Esperança)
  • Rosa Balaguer (Casal dels Infants)
  • Anna Nouguet (Oscobe)
Acció comunitària

Captura-GT-Accio-comunitaria

  • Anna Tomás (Fundació Els Tres Turons, coordinadora)
  • Alba García (Fundació Maria Raventós)
  • Amparo Porcel (Intress)
  • Esther Adrover (Fundació Gentis)
  • Esther Subías (Associació per a Joves Teb)
  • Hector Sió (Centre d’Higiene Mental Les Corts)
  • Inma Corral (Insercoop)
  • Javier Prieto (Sant Joan de Déu)
  • Jordi Manyosa (Fundació Comtal)
  • Lluís Puigdemont (Fundació SER.GI)
  • Loli Rodríguez (Fundació Idea)
  • Marta Galligó (Intress)
  • Miquel Àngel Román (Fundació Secretariat Gitano)
  • Rosa Balaguer (Casal dels Infants)
  • Sergi Bota (Suara)
  • Sílvia García (Prohabitatge)
  • Sira Vilardell (Surt)
  • Vanesa Cayuela (Impulsem)