Espais de treball

Inici / Qui som? / Espais de treball

ECAS està organitzada en quatre tipus d’espais de treball: comissions d’àmbit, comissions territorials, vocalies i grups de treball. Els tres primers espais són de caràcter permanent i estan formades per professionals de les entitats membres d’ECAS que treballen en l’àmbit o el territori en qüestió (vegeu més informació sobre funcionament).

 

Comissions d’àmbit:

Famílies

p.-28_comissio-de-famílies

  • Loli Rodríguez (IDeA, coordinadora)
  • Anna Suñer (Plataforma Educativa)
  • Carme Bosch (Ventijol)
  • Ignasi Escudero (La Vinya)
  • Lita Álvarez (Quatre Vents, coordinadora)
  • M. Àngels Martínez de Castilla (Salut i Família)
  • M. Pau Martínez (Salesians Sant Jordi)
  • Marta Galligó (Associació Intress)
  • Nausica Castelló (ABD)
  • Patrícia Ortuño (“in via”)
Inserció sociolaboral
  • p.-28_comissió-dinserció-sociolaboral Ana Marín (Comtal, comissió gestora)
  • Carles Martínez (Gentis, comissió gestora)
  • Daniel Sáez (Adsis, comissió gestora)
  • Esther Sancho (Femarec, comissió gestora)
  • Fran Viedma (Salesians Sant Jordi, comissió gestora)
  • Jose Roldan (Casal dels Infants, comissió gestora)
  • Sònia Moragrega (Intermèdia, comissió gestora)
  • Xavi Villarejo (Ared, comissió gestora)
  • Àlex Pérez (Salesians Sant Jordi)
  • Anna Grima (Secretariat Gitano)
  • Anna Nouguet (Oscobe)
  • Bea Caballé (Casal l’Amic)
  • Begoña Guasch (El Llindar)
  • Beth Hinojosa (Comtal)
  • Carmen Laorden (“in via”)
  • Cristina Sanclemente (Àmbit Prevenció)
  • Daniel Navarro (Iniciatives Solidàries)
  • Elena Àlvarez (Cepaim)
  • Elena López (Acollida i Esperança | Mansol)
  • Elena Sala (Benestar i Desenvolupament)
  • Elisenda Mora (Àuria)
  • Enric Masana (Els tres turons)
  • Esther Adrover (AVBC)
  • Esther Roch (Marianao)
  • Gemma Vallès (Xarxa Gedi)
  • Joan Prat (Escola Pia Acció Social)
  • Josep Antoni Arroyo (Intermèdia)
  • Josep Vidal (Plataforma Educativa)
  • Juan Manuel Cabrera (Salesians Sant Jordi)
  • Laia Rosich (El Safareig)
  • Laura Campo (Àmbit Prevenció)
  • Laura Cruz (Marianao)
  • Laura Lamarca (Iniciatives Solidàries)
  • Llorenç Gonzàlez (Iniciatives Solidàries)
  • Magda Ribes (Salesians Sant Jordi)
  • Marc Carbonell (Suara)
  • Maria Torras (Comtal)
  • Maribel Flores (Plataforma Educativa)
  • Montse Franch (Intress)
  • Montse Lamata (Gedi)
  • Nati Gordo (“in via”)
  • Neus Palos (ACIDH)
  • Nines García (Col·lectiu de Cultura Popular)
  • Núria Antón (El Llindar)
  • Núria Canadell (Cerc@)
  • Núria Navarro (Salesians Sant Jordi)
  • Núria Pallí (Escola Pia Acció Social)
  • Oscar Angosto (Germina)
  • Roser Viladrich (Mercè Fontanilles)
  • Sandra Giner (JIS)
  • Sandra Tatay (Salut i Comunitat)
  • Sergi Pascual (IReS)
  • Soledad Soto (Secretariat Gitano)
  • Susanna Trenchs (Centre Esclat Bellvitge)
  • Xavier Orteu (Insercoop)
  • Yolanda Rey (Probens)
Migracions
  • p.-28_comissio-de-migracions_DEFMontserrat Feu (Atlàntida, coordinadora)
  • Albert Parés (Noves Vies)
  • Anna Solà (La Formiga)
  • Antonia Salazar (EICA)
  • Arantxa Griñón (La Formiga)
  • Bru Pellisa (SER.GI)
  • Domènec Domènech (Mercè Fontanilles)
  • Ferran Rofín (Comtal)
  • Inma Marin (Servei Solidari)
  • Isabel López (La Salut Alta)
  • Ismael Clavero (ABD)
  • Jordi Ferrer (Probens)
  • Laura Guijarro (ACCEM)
  • Llorenç González (Iniciatives Solidàries)
  • Mercè Garet (Punt de Referència)
  • Raül Martínez (Cepaim)
  • Rosa Mari Martín (Akwaba)
  • Rossend Fernandez (Associació Salut i Família)
  • Saray Bazaga (Surt)
  • Sergi Gabernet (Mercè Fontanilles)
Penitenciari i execució penal
  • p.-28_comissio-dàmbit-penitenciariSònia Fuertes (Salut i Comunitat, coordinadora)
  • Esther Borrego (Acollida i Esperança)
  • Francesca Spanò (Salut i Comunitat)
  • Gemma Font (Cedre)
  • Isabel Alonso (Lligam)
  • Joan Prat (FAS)
  • Josep M. Lluch (Acollida i Esperança)
  • Marta Galligó (Intress)
  • Meritxell Alcaraz (Alba)
  • Meritxell Campmajó (Intress)
  • Meritxell Collado (Mercè Fontanilles)
  • Montse Zahonero (FAS)
  • Raquel Felicó (Ared)
  • Raquel Gil (Ared)
  • Sara Martínez (FAS)
VIH Sida i Exclusió Social
  • p.-28_comissió-VIH-sidaMijail Acosta (Acollida i Esperança, coordinador)
  • Alberto Capitán (Actua Vallès)
  • Aldana Menéndez (ABD)
  • Anna Rafel (Antisida de Lleida)
  • Anna Pascal (ABD)
  • Araceli Otón (Creu Roja Tarragona)
  • Carola Juan-Muns Plans (Càritas Terrassa)
  • Domènec Domènech (Mercè Fontanilles)
  • Esther Atigas (Actua Vallès)
  • Gemma Juventeny (Centre Terrades)
  • Imma Flores (Mercè Fontanilles)
  • Isabel Duran (Casa d’acollida Cal Salvador
  • Jaime Drogguett (Acollida i Esperança)
  • Joan Pasquina (Cal Salvador)
  • Jordi Autet (Mercè Fontanilles)
  • Jordi Usurriaga (Acollida i Esperança)
  • Josep M. Lluch (Acollida i Esperança)
  • Laia Pérez (Càritas Terrassa)
  • Laura Martínez (Acollida i Esperança)
  • Llum Polo (Àmbit Prevenció)
  • Maribel Muñoz (Llar de Pau)
  • Marta Mitjana (Antisida de Lleida)
  • Paloma Aragüe (Centre Terrades)
  • Patricia Jiménez (Creu Roja Tarragona)
  • Sergi Blanco (Àmbit Prevenció)
  • Tina Moreno (Actua Vallès)
  • Xus Iglesias (Antisida de Lleida)

Comissions territorials:

Girona

20170509_134418

  • Diego Busciglio (CEPAIM, coordinador)
  • Anna Nouguet (Oscobe)
  • Albert Rosa (Plataforma Educativa)
  • Francesc X. Rodríguez (Vincle)
  • Ferran López (Casal dels Infants)
  • Jesús Mari Vergara (Salesians Sant Jordi)
  • Laia Planagumà (SUARA)
  • Laura Martínez (Acollida i Esperança)
  • Lluís Puigdemont (SER.GI)
  • Montse Cardona (TRESC)
  • Mª Àngels Fuentes (Ventijol)
  • Sergi Pascual (IReS)
  • Sílvia Durany (VINCLE, suport tècnic)
Tarragona

p.-28_comissió-tarragona-300x225

 

  • Jordi Collado (Casal l’Amic, dinamitzador)
  • Albert Roig (Actua)
  • Joan Josep Izquierdo (En Xarxa)
  • Josep Gisbert (Cooperativa Entra)
  • Lluís F. Suarez (CEPS)
  • Maite Fortuny (Intermèdia)
  • Marta Garcia (Salut i Comunitat)

Vocalies:

Vocalies

Els eixos d’interès estratègic de l’organització defineixen les vocalies a través de les quals s’estructura l’acció operativa de la Junta. Alguns dels eixos tenen caràcter permanent i d’altres responen a necessitats a més curt termini, per la qual cosa les vocalies no són fixes, sinó de naturalesa dinàmica i canviant. L’objectiu és dinamitzar l’actuació de la Junta en termes operatius i cobrir tots els àmbits en què les entitats associades requereixen d’una intervenció conjunta, liderada per la federació. Cada vocalia compta amb un vocal expert en el tema del qual s’ocupa i, en alguns casos, també amb algun altre membre de la Junta.

Vocalies actuals:

  • Vocalia de capacitació | Vocal: Xavier Puig (CEPS Projectes Socials)
  • Vocalia d’incidència | Vocal: Rosa Balaguer (Casal dels Infants)
  • Vocalia d’inserció sociolaboral | Vocal: Fran Viedma (Salesians Sant Jordi)
  • Vocalia d’internacionalització de l’acció social | Vocal: Marta Cid (Plataforma Educativa)

vocalia-internacionalitzacioMembres:

Esmeralda Almazan (Intress)
Francesca Maria Errico (Insercoop)
Griselda Rossell (Femarec)
Inma Martín (Servei Solidari)
Irene Kopetz (Plataforma Educativa)
José Alonso (Èxit)
Josep Vidal (Plataforma Educativa)
Laia Pajuelo (Joves per la Igualtat i la Solidaritat)
Laura Masferrer (SER.GI)
Mar Camarassa (Surt)
Marta Olaria (Arrels)
Montse Ros (Probens)
Núria Francolí (Surt)
Teresa Suárez (Intress)
Xavier Orteu (Insercoop)

  • Vocalia de pobresa | Vocal: Teresa Crespo (Associació Ventijol)

vocalia-pobresaMembres:

Ferran Busquets (Arrels Fundació)
Genís Giner (Surt)
Joan Uribe (Sant Joan de Déu Serveis Socials)
Jordi Foix (Els Tres Turons)
Mercè Darnell (Càritas Barcelona)
Raúl Martínez (Cepaim)
Salvador Busquets (expert independent)
Teresa Crespo (Ventijol)

  • Vocalia territorial | Vocal: Francesc Xavier Rodríguez (Vincle)

Grups de treball:

Renda Mínima d'Inserció

p.-28_grup-RMI

  • Carme Gargallo (Càritas Diocesana de Barcelona)
  • Cristina Sanclemente (Fundació Àmbit Prevenció)
  • Eduard Rafel (Sant Joan de Déu, Serveis Socials)
  • Elena Magaña (Insercoop)
  • Elisabeth Hinojosa (Fundació Comtal)
  • Esther Fernández (Fundació Ared)
  • Esther Sancho (Femarec)
  • Fran Rojas (IReS)
  • Juan Manuel Martín (Casal dels infants)
  • Núria Argilaga (Femarec)
  • Ramon Noró (Arrels Fundació)
  • Rosa Balaguer (Casal dels infants)
  • Sergi Pascual (IReS)
  • Teresa Crespo (Ventijol)
  • Verónica Carrasco (Fundació Comtal)
  • Xavier Orteu (Insercoop)
  • Xavier Puig (Ceps Projectes Socials)
  • Xavier Villarejo (Ared)
Governança
  • Grup de Treball de GovernançaSonia Fuertes (Salut i Comunitat, coordinadora)
  • Amparo Porcel (Intress)
  • Elisenda Xifre (Suara)
  • Llorenç González (Iniciatives Solidàries)
  • Mijail Acosta (Acollida i Esperança)
  • Rosa Balaguer (Casal dels Infants)
  • Anna Nouguet (Oscobe)
Acció comunitària

Membres:

  • Anna Tomás (Fundació Els Tres Turons, coordinadora)
  • Alba García (Fundació Maria Raventós)
  • Amparo Porcel (Intress)
  • Esther Adrover (Fundació Gentis)
  • Esther Subías (Associació per a Joves Teb)
  • Hector Sió (Centre d’Higiene Mental Les Corts)
  • Inma Corral (Insercoop)
  • Javier Prieto (Sant Joan de Déu)
  • Jordi Manyosa (Fundació Comtal)
  • Lluís Puigdemont (Fundació SER.GI)
  • Loli Rodríguez (Fundació Idea)
  • Marta Galligó (Intress)
  • Miquel Àngel Román (Fundació Secretariat Gitano)
  • Rosa Balaguer (Casal dels Infants)
  • Sergi Bota (Suara)
  • Sílvia García (Prohabitatge)
  • Sira Vilardell (Surt)
  • Vanesa Cayuela (Impulsem)